Propozycje wnętrz dla szarej kuchni

Klasyczna biel przyjmuje obecnie przeróżne odcienie, aby z jednej strony zachwycać ponadczasowym charakterem, a z drugiej dążyć ku nowoczesności. Chętnie zapraszamy jej przeróżne wariacje już nie tylko do sypialni i salonów, ale także miejsc, w których dotychczas królowały stonowane barwy.

Kuchnia to przestrzeń o ogromnym potencjale aranżacyjnym. Ze skromnego wnętrza przeobraża się w pomieszczenie pełne nowoczesności i lekkości. Dzieje się tak za sprawą złamanej bieli wchodzącej w delikatną szarość. To właśnie ten odcień zdaniem projektantów należy obecnie do najchętniej wybieranych kolorów wykończeniowych.

Trend roku: białoszara kuchnia!

Dlaczego warto zaufać trendom? Ponieważ te doskonale wczuwają się w nasze potrzeby. Szare kuchnie – nowoczesne, a zarazem uniwersalne – zachwycą tak minimalistów, jak i miłośników zdobień. Kolor ten znakomicie sprawdza się nie tylko w formie farb ściennych czy płytek, ale także frontów meblowych, blatów czy dekoracji.

Białoszara kuchnia będzie prezentować się przestronnie nawet w mieszkaniu o małym metrażu. Odpowiednio dopasowany odcień zawsze będzie wyglądał dobrze – czy to za dnia, oświetlany naturalnym światłem, czy po zmroku w towarzystwie dekoracyjnych lamp.

Warto zestawiać ze sobą obie barwy, aby uzyskać efekt świeżości i harmonii. Jedyne kolorowe dodatki, jakie powinny zawitać we wnętrzu, powinny pochodzić z tej samej palety barw. Pomieszczenie ma być wyraziste? Wystarczy zaprosić do niego niebieskie lub czarne elementy. Jeśli nie farby lub płytki, to na pewno szare meble kuchenne! Eleganckie jasne fronty rozjaśniają wnętrze i wprowadzają do niego mnóstwo uroku.

Kuchnia nowoczesna – postaw na szarość

Złamana w ten sposób biel jest świeża, a zarazem delikatna. Nie narzuca się, a akcentuje to, co w pomieszczeniu najważniejsze: poczucie swobody. Zmiana wystroju wnętrza – zaproszenie nowoczesnych mebli lub dodatków w tym odcieniu – przyczyni się do zmiany w sposobie myślenia o tej przestrzeni, o której stylowym wykończeniu zdarza nam się zapominać.