Blog

Jedną z najważniejszych decyzji podejmowanych przy urządzaniu mieszkania jest wybór podłogi. Ten element rzadko kiedy jest zmieniany, a ma niebagatelny wpływ na wystrój całego wnętrza. A zatem przed położeniem posadzki naprawdę zastanówmy się czy dana propozycja będzie tą odpowiednią.

Jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu?

Aranżując wnętrze musimy patrzeć nie tylko na wygląd pomieszczeń, ale i ich funkcjonalność. Dotyczy to przede wszystkim kuchni, w której spędza się każdego dnia dużo czasu. Obecnie istnieją trzy sposoby na urządzenie tego wnętrza, o ich wadach i zaletach opowiemy poniżej.

Kuchnia otwarta a kuchnia zamknięta – plusy i minusy

W dużej mierze zależy to od stylu, jaki będzie panować wewnątrz budynku. Schody w domu jednorodzinnym to jednak zupełnie inna konstrukcja i inne możliwości, jeśli wykonane zostały z żelbetu już na etapie budowy lub przygotowany został jedynie odpowiedniej wielkości otwór w stropie.

Jak wybrać schody?

Prawdopodobnie najczęściej stosowane rozwiązanie w dzisiejszym budownictwie. Kuchnia w aneksie może być jednak nie tylko sposobem na niewielką przestrzeń w małych mieszkaniach, lecz przede wszystkim na otwarcie jej na potrzeby domowników.

Kuchnia w aneksie

Przestrzeń, w której przygotowujesz posiłki, powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również atrakcyjna wizualnie. Jeśli planujesz remont kuchni i potrzebujesz inspiracji, zachęcamy do lektury naszego artykułu. Publikujemy najnowsze pomysły na wykończenie i urządzenie tego pomieszczenia.

Remont kuchni – 5 ostatnich trendów wykończeniowych

Zakup nieruchomości na rynku wtórnym może stanowić dobrą okazję, pod warunkiem, że nie wymaga poświęcania dużych nakładów finansowych na wymianę instalacji czy przystosowanie pomieszczeń do użytku. W przypadku remontu mieszkania, znajdującego się w starym budownictwie zazwyczaj należy liczyć się ze sporymi kosztami.

Czy warto remontować mieszkanie w starym budynku?

Jeśli planujesz zakup mieszkania z pewnością nie raz zastanawiałeś się, czy lepsze będzie używane mieszkanie do remontu, czy może nowe, wykończone mieszkanie “pod klucz”.

Generalny remont, czy nowe mieszkanie „Pod klucz”?

Remont mieszkania to nie lada przedsięwzięcie, zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i budżetowym. Jednak bez obaw – dzięki odpowiedniemu planowaniu, na remoncie mieszkania możemy zaoszczędzić nawet bez drastycznych kompromisów.

5 sposobów na zaoszczędzenie przy remoncie mieszkania

Remont łazienki powinien być dobrze zaplanowany, tak aby ograniczyć występowanie błędów, opóźnień i wynikającego z nich niepotrzebnego stresu. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, jak przygotować się do remontu łazienki.

Remont łazienki – jak się przygotować?

Wymarzona kuchnia powinna być nie tylko estetyczna, ale też funkcjonalna i trwała. To, czy pomieszczenie posłuży przez lata w nienagannym stanie, w dużym stopniu zależy od zakupionych materiałów wykończeniowych.

Wykończenie kuchni - jakie materiały wybrać?

Kuchnia to serce wielu domów. Gruntowny remont pomieszczenia, które służy do przygotowywania i spożywania posiłków, jest dużym wyzwaniem. Niedogodności związanych z brakiem mebli i odłączonego AGD nie da się uniknąć, ale odnawianie kuchni nie musi wiązać się z totalną dezorganizacją codziennego życia.

Remont kuchni - jak się przygotować?

Kupiłeś dom? Zastanów się, jak wykończyć wnętrze. Od tego będzie zależało nie tylko samopoczucie domowników, ale też szanse na sprzedaż lub wynajęcie lokalu.

Wykończenia wnętrz – w jakim stylu?

Często deweloperzy reklamują się hasłem „wykończenia mieszkania pod klucz”. W rzeczywistości jednak każdy to pojęcie może rozumieć inaczej. Dlatego czasem lepiej zdecydować się na zamówienie ekipy samemu.

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile za nie zapłacisz?

Szykujesz się do remontu mieszkania we Wrocławiu lub innym polskim mieście? Przygotowania zaczynasz pewnie od sprawdzenia cen na forach i stronach firm. Być może zastanawiasz się, czy remontu nie da się zrobić taniej. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik z którego dowiesz się, czego należy unikać a na co zwracać szczególną uwagę.

Jak tanio przeprowadzić remont mieszkania?

Remont mieszkania wzbudza zawsze wiele emocji. Warto jednak nad nimi zapanować, aby nie popełnić błędów negatywnie wpływających na funkcjonalność i estetykę wnętrza.

Remont mieszkania - 5 błędów, które najczęściej popełniamy

Zimowa i jesienna aura nie sprzyja myśleniu o remoncie. Niskie temperatury, którym często towarzyszą opady deszczu i śniegu, sprawiają, że jedyne na co mamy ochotę to otulenie się kocem z kubkiem ciepłej herbaty w ręce. Nie oznacza to jednak, że prace remontowe można przeprowadzić tylko latem i wiosną, kiedy za oknem świeci słońce. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zadbać o swój dom lub mieszkanie także w porze jesienno-zimowej. Takie rozwiązanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

Remont mieszkania jesienią i zimą. Czy to dobry pomysł?

Kupno własnego mieszkania to dla każdego bardzo ważne wydarzenie. Nie ma znaczenia czy jest to lokum w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego, ponieważ każde z nich można urządzić według własnych upodobań.

Remonty mieszkań we Wrocławiu – jak przeprowadzać je sprawnie?

Każda osoba zastanawiająca się nad zakupem nowego mieszkania stoi przed wyborem – mieszkanie prosto od dewelopera, czy tzw. “pod klucz” – w pełni wykończone mieszkanie, w którym można od razu zamieszkać?

Czy opłaca się „dopłacić” do mieszkania „pod klucz”?

Po zakupie mieszkania lub domu w stanie deweloperskim stajemy przed dużym przedsięwzięciem – a konkretnie wykończeniem wnętrza.

Wykończenie wnętrz - co warto wiedzieć?

Wybierając mieszkanie, mamy do wyboru kilka możliwości zakupu. Rynek nieruchomości oferuje nowe mieszkania w stanie deweloperskim, jak i z drugiej ręki.

Samodzielne wykończenie mieszkania? A może kupić 'pod klucz'?

Urządzanie mieszkania to jeden z przyjemniejszych elementów zakupu własnego lokum. W końcu możemy stworzyć przestrzeń, która będzie odpowiadała naszym potrzebom, będzie praktyczna i wygodna do mieszkania.

Wykończenie mieszkania - jak to zrobić?

Przygotowując się do remontu bardzo ważne jest, aby określić ramowo całościowy budżet, jakim na ten cel dysponujesz. Jest to niezwykle ważne, gdyż często bierzemy pod uwagę tylko koszty zakupu materiałów czy urządzeń zapominając całkowicie o tak istotnej kwestii jak wycena prac remontowych.

Wycena prac remontowych

Remont mieszkania w bloku stanowi nie lada wyzwanie. Musimy wziąć uwagę nie tylko na rozkład pomieszczeń, na który nie mamy praktycznie wpływu, ale również na ograniczenia stawiane na przykład przez spółdzielnię mieszkaniową.

Remont mieszkania w bloku – co warto wiedzieć?

Urządzając nowe mieszkanie czy dom lub przeprowadzając remont niezmiernie istotną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę są materiały wykończeniowe wnętrz. To one nadają ostateczny „szlif” i wpływają na ogólny wygląd i estetykę pomieszczenia.

Jak dobrać odpowiednie materiały wykończeniowe wnętrz?