Jak urządzić praktyczną kuchnię? Przykłady aranżacji dla Twojej kuchni

Żadne domowe wnętrze nie wymaga tak przemyślanego planowania. O ile w salonie, sypialni czy jadalni możemy pozwolić sobie na odrobinę swobody, o tyle w kuchni panują pewne zasady, których musimy się trzymać. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o wyznaczeniu stref, zaopatrzyć wnętrze w sprzęt AGD, a także wyznaczyć miejsce na spożywanie posiłków. Do tego jeszcze należy mieć na uwadze to, żeby wygospodarować przestrzeń do przechowywania żywności. Wszystko to sprawia, że zapominamy o tym, aby pomieszczenie było również stylowe! A przecież można zaprojektować je z pomysłem – zwłaszcza w wymienionych poniżej przypadkach:

1. Aranżacja kuchni z jadalnią

To doskonałe rozwiązanie z wielu względów. Przede wszystkim nie trzeba przemieszczać się po domu z gotowym daniem. Poza tym to idealny sposób na to, aby uzyskać we wnętrzu pożądaną harmonię i wyznaczyć osobną przestrzeń dedykowaną celebrowaniu posiłków.

2. Aranżacja kuchni z salonem

Popularny aneks z salonem to coraz chętniej wybierane rozwiązanie z jednej prostej przyczyny: praktyczna część mieszkania może w ten sposób przeobrazić się we wnętrze o dużym potencjale rozrywkowym. Ponadto połączenie kuchni z salonem pozwala na spędzanie czasu z rodziną.

3. Aranżacja kuchni z wyspą

Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy pokusić się o postawienie wyspy. Pełni ona całe mnóstwo praktycznych funkcji: bywa jadalnią, strefą przyrządzania posiłków, a nawet domowym barkiem. Wokół wyspy skupiają się wszyscy domownicy, którzy chętnie spędzają przy niej czas.

4. Aranżacja kuchni z oknem

Wyśmienite rozwiązanie dla kogoś, kto lubi, gdy do wnętrza wpada naturalne światło. Bardzo łatwo zaaranżować takie wnętrze z wykorzystaniem roślin: zieleń wciąż jest szalenie modna! Wystarczy obsadzić parapet kwiatami z zewnątrz, a w środku postawić na wiecznie zielone rośliny.

Aranżacja kuchni nowoczesnej – szereg inspiracji

Macie możliwość zrealizowania jednego z proponowanych pomysłów? Jeśli tak, to nie zwlekajcie dłużej i podarujcie tej przestrzeni jeszcze więcej praktycznego uroku!