Jak powinna przebiegać aranżacja salonu?

Serce każdego domu – salon. To tutaj spotykamy się, rozmawiamy, odpoczywamy i oddajemy się rozrywce. Trudno wyobrazić sobie mieszkanie, w którym miałoby zabraknąć tak przyjemnie kojarzącego się wnętrza. Gromadzimy w nim wszystko, czym lubimy się otaczać, aby poczuć się w pełni komfortowo. To m.in. meble wypoczynkowe obite miękkimi tkaninami, przyjemne w dotyku i stylowe tekstylia, pamiątki, zdjęcia oraz książki. Ponadto wyznaczamy miejsce dla sprzętu RTV oraz zapraszanych gości. Właśnie dlatego, że jest to przestrzeń tak wyjątkowa, powinniśmy zadbać o jej jak najlepszą aranżację.

Aranżacja salonu z jadalnią – pomysł na praktyczne wnętrze

Nowoczesne domowe wnętrza nie ograniczają się do jednej funkcji – chętnie je ze sobą łączymy sprawiając, że przestrzeń staje się znacznie wygodniejsza w codziennym użytkowaniu. Nie dziwi zatem fakt, że aranżacje jadalni z salonem należą do tak popularnych i chętnie stosowanych.

Stół z krzesłami dla rodziny lub gości zachęcają do spędzania wolnego czasu – a jak powszechnie wiadomo, to właśnie najprzyjemniej przebywa się razem przy wspólnym posiłku. Należy pamiętać przy tym, aby meble jadalniane nie zdominowały wnętrza. Główną rolę pełni narożnik lub sofa, a dopiero w drugiej kolejności stół.

Aranżacja salonu w mieszkaniu

Dobrym pomysłem jest zaprojektowanie wnętrza w sposób, który zachęca do wypoczynku. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca, możemy zdecydować się na ustawienie dwóch sof, pomiędzy którymi ustawić można stolik kawowy. W przypadku mieszkania o mniejszym metrażu warto pokusić się o to, aby urozmaicić kanapę, np. stawiając za nią regał z książkami.

Marzycie o salonie, który przyciąga wzrok od razu po przekroczeniu progu mieszkania? Zainwestujcie w fototapety lub oryginalne dekoracje ścienne. Wnętrze zyska głębię oraz oryginalne wykończenie. Miłośników modernistycznych dodatków z pewnością zainteresują neony ścienne: będą wyglądać zjawiskowo! Ogromna siła aranżacji tkwi również w tekstyliach dekoracyjnych: im więcej poduszek oraz narzut, tym wnętrze wyda się przytulniejsze.