Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Pierwsze mieszkanie? Zapewne wybraliście nieruchomość deweloperską: przestrzeń co prawda została przygotowana z uwzględnieniem podstawowych wymogów, ale pozostaje pusta i nieurządzona. Zdecydowanie nie nadaje się do użytku z jednego istotnego względu – nie będziecie czuć się w niej ani trochę komfortowo. Poza tym, brakuje w niej elementów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Jeśli więc odbieracie lokal w stanie deweloperskim, musicie pomyśleć o tym, jak zaplanować wykończenie mieszkania. W jaki sposób? Oto kilka podpowiedzi.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – za co zabrać się w pierwszej kolejności?

Przestrzeń, którą widzicie, jest gotowa na zmiany! Wystarczy zakasać rękawy i nadać jej dokładnie taki kształt, jaki chcecie. Wykończenie stanu deweloperskiego wymaga nakładu pracy, ale nie tak dużego, jak w przypadku lokalu w stanie surowym. Urządzanie rozpocznijcie od pomalowania ścian lub ułożenia tapet na ścianie. Następnie przejdźcie do podłóg: płytki, panele czy deski? Wybór zależy już tylko od Was. W ten sposób uzyskacie formę, w której możecie tworzyć kolejne odsłony Waszego wymarzonego lokum.

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim wymaga także zamontowania drzwi – wykonawca zwykle pozostawia tę czynność po stronie właścicieli lokalu. W tym przypadku również możecie pozwolić sobie na dowolność. Kolejna sprawa to sprzęty gospodarstwa domowego oraz meble – ich skręcanie i ustawianie jest dość czasochłonne, więc powinniście uzbroić się w cierpliwość. Wreszcie czas na deser: dekoracje! To właśnie one sprawią, że wykończenie mieszkań należy do tak przyjemnych czynności, a Wasze gniazdko wreszcie nabierze kształtu.

Mieszkania z wykończeniem – dlaczego warto?

Opcja ta jest najpopularniejszą na rynku nieruchomości, ponieważ pozwala na samodzielną aranżację pomieszczeń oraz wprowadzenie dokładnie takich dodatków, jakie chcemy (co nie ma miejsca w przypadku lokalu „pod klucz”, do którego co prawda można wprowadzić się niemal natychmiast, ale zostało już urządzone).