Ciekawe propozycje aranżacji mieszkań typu loft

Wnętrza o chłodnym charakterze zdobyły nasze serca. Coraz chętnie otwieramy się na aranżacje loftów lub mieszkań, które mają je przypominać. Nie zraża nas ani minimalistyczny wystój, ani zastosowanie surowych elementów, takich jak beton, metal czy szkło. Zniechęcająco nie działa również to, że większość dodatków wprost nawiązuje do stylu industrialnego, a zatem takiego, któremu bliżej do przemysłowych pomieszczeń niż przytulnych domowych wnętrz.

Nic z tego: jesteśmy zakochani w lofcie jak nigdy przedtem! Dlatego tak chętnie poszukujemy projektów, które zachęcą nas do aranżacji mieszkania na takie, które bliskie będzie temu minimalistycznemu stylowi.

Aranżacja loftu – przestrzeń pełna inspiracji

Wyobraźmy sobie przez moment opuszczoną fabrykę. Wnętrze wypełnia naturalne światło wpadające przed wysokie okna. Ściany z cegieł jedynie w kilku miejscach pokryte są odrapanym tynkiem. Metalowe elementy nie są niczym osłonięte – wyraźnie wyróżniają w tym przestronnym pomieszczeniu. Prawdopodobnie gdzieniegdzie możemy zauważyć fragmenty drewnianego stropu. Pod stopami natomiast mamy chłodny, nagi beton.

Bardzo łatwo wyobrazić sobie, jak specyficzny klimat tu panuje, prawda? Warto skupić się na jego walorach: ogromna przestrzeń, chłód i naturalność dodatków, artystyczny nieład i wszechobecna prostota.

Mieszkanie w stylu loftu, które pokochasz

Nietrudno zgadnąć, że w mieszkaniu tego typu powinny zagościć przedmioty wykonane z stali lub drewna. Im bardziej minimalistyczne i pozbawione ozdób, tym lepiej. Aranżację dopełni skóra, którą obite zostaną meble wypoczynkowe oraz szkło – na przykład w postaci imitowanych na stare lamp.

Projekty loftów często zakładają również zastosowanie betonu oraz drewna. Ogromną popularnością cieszą się tynki dekoracyjne i farby strukturalne, które do złudzenia przypominają te materiały. Minimalistyczną aranżację mieszkania w stylu loftu łatwo uzyskać dzięki zastosowaniu stonowanych kolorów. Przygaszona biel, matowa czerń, przeróżne odcienie szarości, brązów oraz zieleni to postawy.