Blog

Wykończenie kuchni - jakie materiały wybrać?

Wymarzona kuchnia powinna być nie tylko estetyczna, ale też funkcjonalna i trwała. To, czy pomieszczenie posłuży przez lata w nienagannym stanie, w dużym stopniu zależy od zakupionych materiałów wykończeniowych.

Wykończenie kuchni - jakie materiały wybrać?

Remont kuchni - jak się przygotować?

Kuchnia to serce wielu domów. Gruntowny remont pomieszczenia, które służy do przygotowywania i spożywania posiłków, jest dużym wyzwaniem. Niedogodności związanych z brakiem mebli i odłączonego AGD nie da się uniknąć, ale odnawianie kuchni nie musi wiązać się z totalną dezorganizacją codziennego życia.

Remont kuchni - jak się przygotować?

architecture-2768284_960_720

Kupiłeś dom? Zastanów się, jak wykończyć wnętrze. Od tego będzie zależało nie tylko samopoczucie domowników, ale też szanse na sprzedaż lub wynajęcie lokalu.

Wykończenia wnętrz – w jakim stylu?

Wykończenie mieszkania pod klucz

Często deweloperzy reklamują się hasłem „wykończenia mieszkania pod klucz”. W rzeczywistości jednak każdy to pojęcie może rozumieć inaczej. Dlatego czasem lepiej zdecydować się na zamówienie ekipy samemu.

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile za nie zapłacisz?

Jak tanio przeprowadzić remont mieszkania?

Szykujesz się do remontu mieszkania we Wrocławiu lub innym polskim mieście? Przygotowania zaczynasz pewnie od sprawdzenia cen na forach i stronach firm. Być może zastanawiasz się, czy remontu nie da się zrobić taniej. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik z którego dowiesz się, czego należy unikać a na co zwracać szczególną uwagę.

Jak tanio przeprowadzić remont mieszkania?

Remont mieszkania - 5 błędów, które najczęściej popełniamy

Remont mieszkania wzbudza zawsze wiele emocji. Warto jednak nad nimi zapanować, aby nie popełnić błędów negatywnie wpływających na funkcjonalność i estetykę wnętrza.

Remont mieszkania - 5 błędów, które najczęściej popełniamy

Remont mieszkania jesienią i zimą

Zimowa i jesienna aura nie sprzyja myśleniu o remoncie. Niskie temperatury, którym często towarzyszą opady deszczu i śniegu, sprawiają, że jedyne na co mamy ochotę to otulenie się kocem z kubkiem ciepłej herbaty w ręce. Nie oznacza to jednak, że prace remontowe można przeprowadzić tylko latem i wiosną, kiedy za oknem świeci słońce. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zadbać o swój dom lub mieszkanie także w porze jesienno-zimowej. Takie rozwiązanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

Remont mieszkania jesienią i zimą. Czy to dobry pomysł?

Remonty mieszkań we Wrocławiu

Kupno własnego mieszkania to dla każdego bardzo ważne wydarzenie. Nie ma znaczenia czy jest to lokum w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego, ponieważ każde z nich można urządzić według własnych upodobań.

Remonty mieszkań we Wrocławiu – jak przeprowadzać je sprawnie?

apartment-2094659_960_720

Każda osoba zastanawiająca się nad zakupem nowego mieszkania stoi przed wyborem – mieszkanie prosto od dewelopera, czy tzw. “pod klucz” – w pełni wykończone mieszkanie, w którym można od razu zamieszkać?

Czy opłaca się „dopłacić” do mieszkania „pod klucz”?

2017-09-11-10-20-01-1100x631

Po zakupie mieszkania lub domu w stanie deweloperskim stajemy przed dużym przedsięwzięciem – a konkretnie wykończeniem wnętrza.

Wykończenie wnętrz - co warto wiedzieć?

Samodzielne wykończenie mieszkania

Wybierając mieszkanie, mamy do wyboru kilka możliwości zakupu. Rynek nieruchomości oferuje nowe mieszkania w stanie deweloperskim, jak i z drugiej ręki.

Samodzielne wykończenie mieszkania? A może kupić 'pod klucz'?

Wykończenie mieszkania - jak to zrobić

Urządzanie mieszkania to jeden z przyjemniejszych elementów zakupu własnego lokum. W końcu możemy stworzyć przestrzeń, która będzie odpowiadała naszym potrzebom, będzie praktyczna i wygodna do mieszkania.

Wykończenie mieszkania - jak to zrobić?

Wycena prac remontowych

Przygotowując się do remontu bardzo ważne jest, aby określić ramowo całościowy budżet, jakim na ten cel dysponujesz. Jest to niezwykle ważne, gdyż często bierzemy pod uwagę tylko koszty zakupu materiałów czy urządzeń zapominając całkowicie o tak istotnej kwestii jak wycena prac remontowych.

Wycena prac remontowych

Remont mieszkania w bloku stanowi nie lada wyzwanie. Musimy wziąć uwagę nie tylko na rozkład pomieszczeń, na który nie mamy praktycznie wpływu, ale również na ograniczenia stawiane na przykład przez spółdzielnię mieszkaniową.

Remont mieszkania w bloku – co warto wiedzieć?

Materiały wykończeniowe wnętrz

Urządzając nowe mieszkanie czy dom lub przeprowadzając remont niezmiernie istotną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę są materiały wykończeniowe wnętrz. To one nadają ostateczny „szlif” i wpływają na ogólny wygląd i estetykę pomieszczenia.

Jak dobrać odpowiednie materiały wykończeniowe wnętrz?